| Ancuツ a întrebat:

Heii TPU am o problema de cand am instala windows-ul nu pot actualiza Adobbe Flash Player. Atunci cand il descarc fisierul se salveaza dar descarcarea nu porneste am incercat toate site-urile nu merge. In plus atunci cand insist sa porneasca descarcarea imi apare o eroare in care imi spune ca e plin de virusi. Pute-ti sa ma ajutati cu un sfat sau macar un link-ul de pot sa il decarc. sad

P.S. : Ce as putea face? crying

Funda+vot raspunsului care imi este de ajutor

Răspuns Câştigător
| RoyDupuis a răspuns:

Asta am patit si eu, nu reinstalasem Windows-ul (XP), dar imi cerea sa fac upgrade la Adobe Flash Player, si nu puteam, exact ca la tine. Am instistat, am asteptat vreo 10 zile, am zis ca poate-poate laughing timp in care am facut zeci de scanari pentru devirusare cu n programe! Fara niciun rezultat. Pe celalat PC (tot Win XP), am putut face upgrade. Ciudat! Nu stiu nici acum care a fost problema! Intr-un final m-am hotarat sa reinstalez Windows-ul (ca 10 zile nu vazusem nimic pe net din cauza asta, fierbeam de nervi happy ) si apoi a mers!

9 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Daca nu stii ce SP este, da click dreapta pe My Computer->Properties si acolo unde-ti scrie ce Windows este, scrie si ce Service Pack e.
Asa:
http://www.computerhope.com/issues/pictures/systprop.jpg

| RoyDupuis a răspuns:

Daca ai SP2, fa un upgrade la SP3 si va merge! Ai link-ul aici, instaleaza-l!
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=24

| Dlk_BuBu_1995 a răspuns:

Este de la antivirus.

| RoyDupuis a răspuns (pentru Dlk_BuBu_1995):

Care antivirus? eu aveam Avast -free.

| Dlk_BuBu_1995 a răspuns (pentru RoyDupuis):

Adobbe flash player, are o instalare care trece prin antivirus, eu il opresc sau il dezinstalez. Ca sa pot porni update-ul la Adobe.

| Ancuツ explică (pentru RoyDupuis):

Si eu am Avast

| Ancuツ explică (pentru Dlk_BuBu_1995):

Am incercat sa il instalez inainte sa-mi pun antivirului nici un rezultat dupa am oprit antivirusul tot nimic sad

| RoyDupuis a răspuns (pentru Ancuツ):

Esti pe Win XP? sp2 sau sp3?

| Ancuツ explică (pentru RoyDupuis):

Win XP