| PopAntonio a întrebat:

Hello TPU! Am si eu o intrebare la ce ajuta la jocul minecraft partea optifine si cine imi zice si setarile si la ce foloseste are funda!

Răspuns Câştigător
| TiberiuFasole a răspuns:

1.La ESC->Options->Video Settings ai Performence animations etc care nu sunt in versiuniile originale.
2. Poti sa vezi cu zoom. Daca ai optifine poti apasa CTRL sa vezi cu zoom, dar daca vrei sa schimbi sa nu fie pe CTRL, ci pe alt ceva, intrii in controls si schimbi.
3.O faza tare care nu am zis-o la unu este ca nu poti sa vezi ploaia, daca faci niste setari, "rain off" parca, dar chiar daca nu faci aceste setari, tot iti scade din lag.
4. Daca cineva a cumparat o capa, care costa, nu e gratis, doar cu optifine poate fi vazuta. Funda?

| PopAntonio explică (pentru TiberiuFasole):

Da am rezolvat mam chinui dar iti dau funda!

1 răspuns: