| Ghettopenny a întrebat:

Hey! De dimineata cand am incercat sa intru in browser (mozzila) mi-a aparut o fereastra : cu ce vreau sa deschid explorer sau inca ceva). Nu mi s-a mai intamplat asta. Cred ca am deschis ceva cu opten with... In fine. Ce program trebuie sa reinstalez pentru ca atunci cand deschid un joc sau browser-ul sa nu imi apara open with... Sa se deschida normal ca pana acum?!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru inceput -> Descarca MalwareByte Antimalware de aici: http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected. Posteaza fisierul log aici.

1 răspuns:
| Geolino a răspuns:

Poate te ajuta. Aceeasi problema am avut-o si eu
http://forum.softpedia.com/topic/790741-shortcut-uri-modificate/