| Georgian_Alexandru_1999 a întrebat:

am nevoie de ajutor! Mi-am loat recent Windows 7 si eu ma jucam mult minecraft, doar ca acum nu mai merge sa il iau si mie chiar imi place! Stiti cum pot sa mi-l iau si eu am loat java si am si minecrftul pe care ma jucap pe XP doar ca acum imi da crash.
Si vr sa iau si winrar dar nu al gasesc free am acum Winace

Va rog Funda

Răspuns Câştigător
| coltionut a răspuns:

Pai sunt 2 solutii. 1 ori nu ai instalat driverul de la placa video. 2 ori ai placa video integrata adica in placa de baza ...si cu cea integrata nu merge..si trebuie sa iti cumperi o placa video. BFT!

6 răspunsuri:
| coltionut a răspuns:

Pai zi mai intai cum iti da crash, gen iti da vreo eroare anume? sau pur si simplu iti iese fara sa mai zica ceva? Dami mai multe detalii si te rezolv eu.

| Georgian_Alexandru_1999 explică (pentru coltionut):

Imi da eroare

| coltionut a răspuns (pentru Georgian_Alexandru_1999):

Ce eroare mai exact spune cum se numeste eroarea sa pot gasi o solutie

| Georgian_Alexandru_1999 explică (pentru coltionut):

At ave.am(SourceFile:363)

-- Initialization --
Details:
Stacktrace:
at ave.a(SourceFile:310)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:124)

-- System Details --
Details:
Minecraft Version: 1.8.6
Operating System: Windows 7 (amd64) version 6.1
CPU: 2x Intel(R) Celeron(R) CPU G530 @ 2. 40GHz
Java Version: 1.8. 0_60, Oracle Corporation
Java VM Version: Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM (mixed mode), Oracle Corporation
Memory: 58861280 bytes (56 MB) / 160505856 bytes (153 MB) up to 1060372480 bytes (1011 MB)
JVM Flags: 6 total; -XX:HeapDumpPath=MojangTricksIntelDriversForPerformance_javaw.exe_minecraft.exe.heapdump -Xmx1G -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+CMSIncrementalMode -XX:-UseAdaptiveSizePolicy -Xmn128M
IntCache: cache: 0, tcache: 0, allocated: 0, tallocated: 0
Launched Version: 1.8.6
LWJGL: 2.9.4
OpenGL: ~~ERROR~~ RuntimeException: No OpenGL context found in the current thread.
GL Caps:
Using VBOs: No
Is Modded: Probably not. Jar signature remains and client brand is untouched.
Ouh it loking like de game... sad
Type: Client (map_client.txt)
Resource Packs: []
Current Language: ~~ERROR~~ NullPointerException: null
Profiler Position: N/A (disabled)

| coltionut a răspuns (pentru Georgian_Alexandru_1999):

Pai sunt 2 solutii. 1 ori nu ai instalat driverul de la placa video. 2 ori ai placa video integrata adica in placa de baza ...si cu cea integrata nu merge..si trebuie sa iti cumperi o placa video. BFT!