| iBEi a întrebat:

am o problema. Mi-am luat un program pentru descarcat melodii, pe calculator, nu mi s-a parut eficient asa ca am vrut sa il sterg. Nu am mers deloc. Am zis ca oricum nu conteaza si nu ma deranjeaza cu ceva si dupa o luna, iconita de la programul acela mi s-a asezat la celelalte aplicatii si cand am deschis una dintre ele mi-a aparut tampenia aia de program care nu a mers sa o sterg. Ce sa fac? happy Funda! happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program există mai multe posibilităţi: 1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul respectiv şi dai Remove.
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante".