| Trifan_Nicusor_1993 a întrebat:

ce mai faceti?
As dori sa imi deschid propriul server de minecraft public dar am o problema!
Nu ma pricep la comenzi! Eu ma pricep la constructii,am imaginatie, daca doriti si va pricepeti la comenzi va invit sa ne creem propriul server de minecraft public!

Răspuns Câştigător
| Moryami a răspuns:

Pentru a da rang altor playeri cum ar fi Admin, Owner, Moderator, Helper, etc. iti trebuie un plugin care habar n-am cum se numeste laughing Gasesti tu. Daca iti deschizi un server si vrei sa dai rang poti doar sa dai op ( operator ) prin comanda /op [nume player].
Sunt sigur ca pe alte servere ai vazut ca cei cu rang au titlu de alta culoare sau ingrosat sau altceva. Asta e alt plugin numit Colors. Pt a se loga cineva pe contul lui de server cu /register parola repetare parola, ai nevoie de plugin-ul Register:
Cateva comenzi
/time set night
/time set day
/give [nume player] [id item] [cantitatea]
/sethome
/home
/spawn ( pentru spawn, warp, home set home ai nevoie de un alt plugin )
/warp
/kill [nume player]
/ban [nume player]
/deop [nume player]
/unban [nume player]
/tphere [nume player]
/tpa [nume player]
/tp [nume player]
etc
eu unul cred ca ma pricep la comenzi
daca imi dai ip-ul serverului intru bucuros happy

| Trifan_Nicusor_1993 explică (pentru Moryami):

Asta stiu si eu
ma refer la rank (operator, owner, helper etc)
cum sa fac un shop cu sign-uri (cred ca stii la ce ma refer)
vreau ca serverul sa fie in special survival, apoi mai adaugam altceva (Sg, Parkour, 1vs1etc.)
multe plugin-uri
etc
(nicusor_madalin60 add pe skype)

| Trifan_Nicusor_1993 explică (pentru Moryami):

Add pe skype nicusor_madalin60

| Moryami a răspuns (pentru Trifan_Nicusor_1993):

Desigur ca sa ai shop cu sign-uri ai nevoie de plugin laughing)))))))))))))))