| daraualin a întrebat:

cine poate sa imi faca si mie un server de Minecraft bukkit deoarece am canal de youtube si vreau sa joc pe el cu prietenii. Cine imi face poate desigur oricand vrea sa joace, sa fie admin si sa facem episoade impreuna. Sper ca ma va ajuta cineva dar mai am si o intrebare: Mie imi va trebui vreun program special sau ceva ca sa il administrez impreuna cu cel care mi-l va face? Va rog chiar imi doresc un server happy.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bukkitul a fost desfiintat in primul rand din cauza unor drepturi de autor...intra pe site-ul lor ca sa te convingi singur.

Poti face cu minecraft serverul de pe minecraft.net... iti dau adresa mea de skype prin mesaj privat si te ajut acolo big grin

| stefan20001028 a răspuns:

Ca sa stii...pentru un server ai nevoie de un host si pentru un server ai nevoie de o plata lunara...

Daca vrei e usor sa faci servere pe hamachi dar poti sa joci cu maxim 5 playeri.

| daraualin explică (pentru stefan20001028):

Un prieten de-al meu si-a facut host direct calculatorul lui si poate maxim 20 playeri dar merci de raspuns