| kristi009 a întrebat:

Hey TPU,nu stiu ce sa mai fac, am un laptop Hp620 Intel celeron dual-core t3100 1.90GHz 2GB ram placa video mobile Intel 4 series express chipset family(de aprx.1gb daca nu ma insel) si jocurile cat de cat bunicele nu merg si nici chiar mai slabe(18 wheels of stell extreme trucker 2 sau driving simulator 2011 ce sa mai zic de Driver San Francisco) si ma descurajeaza faptul ca am prieteni cu calculatoare mai slabe si le merg!
DE CE? Ce as putea face sa imi mearga? Sa mai pun RAMi?

Răspuns Câştigător
| Andrei_Anghel_1998 a răspuns:

Laptoturile nu saunt facut pentru jocuri.Laptopurile sunt facute pentru afaceri si alte chesti.Sunt putine cazuri cand merg jocuri pe laptopuri de esemplu eu am un laptop foarte bun si mi-am instaalt Assassin's creed pe el.ii sacada foarte urat. Daca ai un calculator bun poti sa instalezi acele jocuri pe el.

1 răspuns:
| beni12 a răspuns:

Iti trebuie procesoru cred mai mare eu il am de 2. 20GHz