| Ciuche_Robert_1980 a întrebat:

HEY! TPU va rog sa ma ajutati cu ceva! IMI puteti zice cum sa scap de frame-uri adica mi se blocheaza intruna!:"(SI ma enerveaza im iputeti zice ce sa fac sa nu mi se mai blocheze? De exemplu pe minecraft am 50fps dupa scade imediat la 2, 3sau5 cam asa crying.Va rog sa ma ajutati. Funda

3 răspunsuri:
| Xscape a răspuns:

Depinde ce PC ai ( şi aici mă refer la componente ). Dacă şi pe Minecraft îţi merge cu lag, cred că ai un PC total praf.
Încearcă să dai mai multe detalii despre PC-ul tău, însă, din câte ai spus, singura soluţie ar fi să-ţi cumperi altul sau să ţi-l îmbunătăţeşti dacă consider că nu costă mai mult decât unul nou.

| Ciuche_Robert_1980 explică (pentru Xscape):

Pe minecraft nu am lag deloc numai ca imi prinde frame-uri. Pc-ul meu are asa :1, 50 gb ram windows xp, Intel core 2 duo cpu 2. 00ghz

| Ciuche_Robert_1980 explică:

Nu am placa nVIDIA