| RândunelPisică a întrebat:

Vreau sa fac un server de metin2 dar cand deschid virtual pc-ul imi apare asta: This program has compatibility issues

Virtual PC 2007 Microsoft

You can get help on the Microsoft website. If a solution exists, follow the instructions to try to fix the problem

si imi apar butoanele: Get help online si close si la get help online. daca apas nu imi arata mare lucru..defapt mi se incarca ceva si mi se inchide...atat...cum rezolv?! FUNDAA

2 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 VirtualPC2007 (merge numai pe systeme de operare mai vechi iar Microsfotul refuza acele calculatoare peformante sa mearga aceasta masina virtuala).

2 Incearca Virtualbox.
3 Trebuie sa indeplinesti macar minimul de system de operare ca sa mearga servarul de Mt2.
-Placa video 512Mb
-2Gb Ram
-1.9-2.0Ghz
- System de operare care nu consuma asa multe resurse.

4 Virtualpc 2007 nu mai merge asa de bine fara ajutorul Microsoft exista o problema in systemul tau care trebuie sa urmezi cativa pasi care iti zice aceea eroare pentru a putea rezolva aceea problema pe care o ai tu.

| AlphaKage a răspuns:

Nu mai poti face servere de metin2 cu virtual pc deoarece toate serverele noi sunt.vdi si se pot porni doar cu virtual box, in timp ce virtual pc poate porni servere de metin de tip vhd(ca cel clasic by rain). Incearca mai repede sa faci cu virtual box, daca nu sti te ajut euwinking.Id meu de mess: alpha. kage@yahoo.com