| SarumanTheWise a întrebat:

Hi TPU! Nu demult am luat elder scrolls 4 oblivion, dar am o problema si anume LAG! In natura am itre 15-30fps iar in orase cu exceptia Imperial City am itre 0-20 fps.
Am:
AMD Athalon 64 3800+(2, 4ghz)
4 gb ram
win 7
Nvidia GeForce 7950 GT(256mb)
Va rog sa ma ajutati.

4 răspunsuri:
| lastOne a răspuns:

Scade din setarile de calitate, dupa care incearca o rezolutie mai mica. Problema e sistemul tau care e cam depasit de vreme.

| SarumanTheWise explică (pentru lastOne):

Sys Req de la joc sunt mult mai mici decat ale mele iar totul pe low e nasol adica nu vezi nici la 2 metrii in fata.
Oblivion sys req:
Min:
Procesor 1, 4
recomandat:
AMD 64 3000+
1gb ram
128mb video card
Ar trebui sa mearga foarte bine.

| lastOne a răspuns (pentru SarumanTheWise):

Specificatiile alea sunt astfel incat sa rulezi jocul... nu si sa te bucuri de el.

| ΣηJΦY a răspuns:

Incearca sa dai jocul pe low fara vsync si cu cea mai mica rezolutie