| TheFallen666 a întrebat:

Hristos a inviat! TPU ma puteti ajuta si pe mine?!

Deci am o placa asrock n68 s ucc si vreau si eu sa imi
iau un procesor imi dati unul sa fie compatibil ( de preferat quad core sau dual) caci pe langa asta am de gand sa imi iau si o placa gt 630! deci imi dati un procesor ca nu gasesc nicaieri! dati si voi un link sau ceva! multumesc si dau si funda!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie un procesor pe socket am2, am2+ sau am3. Primele doua nu se ma fabrica asa ca ramane decat am3.

Nu prea ai de unde alege ca si pe eMAG si pe evomag un singur procesor AM3 se mai vinde, adica asta ( e single core) http://www.emag.ro/......ESW62BBBM/