| Irinel1999 a întrebat:

Http://www.flanco.ro/......linux.html
Am acest laptop, frecventa memoriei este de 1333mghz, daca iau inca 8 de frecventa 1600 are ceva?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Acest laptop are 4Gb pe un slot si 2Gb pe celalalt. Ambele sloturi sunt ocupate(laptopurile au in general 2 sloturi si asta nu face exceptie).
Ca sa pui inca 8 Gb (maxim pe un slot) trebuie sa vinzi o memorie. Chestia este ca nu scrie nicaieri care-i frecventa maxima ce o suporta placa de baza. Eu zic sa iei tot la 1333 ca sa nu ai surprize. Daca ai curaj poti sa iei si la 1600 si sa o returnezi magazinului in 10 zile lucratoare (potrivit legii).