| Wecky a întrebat:

Imi merge un procesor dual core 2.0 ghz + pe o placa de baza Foxconn K8M890M2MA Series?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Main features

Size: mATX form factor - 9.6" x 8.8"
Microprocessor: Supports socket AM2 for AMD Athlon TM 64 FX / Athlon 64 X2 Dual-Core / AthlonTM 64/ Sempron processors
Supports HyperTransport up to 2000MT/s
Chipset: VIA K8M890 (North Bridge) + VT8237R Plus/VT8237A (South Bridge)
System Memory: Two 240-pin DDRII slots, Supports Dual Channel DDRII 800/667/533 memory up to 2GB
Eight USB 2.0 Ports
Onboard Serial ATA supports two SATA devices with RAID 0, 1, 0+1 and JBOD
Onboard LAN supports 10/100/ Mbit/sec Ethernet
Onboard Audio (5.1), AC’97 2.3 compliant, supports SPDIF output
Two PCI slots, 1x PCI Express 16X slot and 1x PCI Express 1X slot
Green Function: Supports ACPI, S0, S1, S3, S4 and S5
PCI 2.3 Specification Compliant
Supports PC Health function (capable of monitoring system voltage, CPU temperature, system temperature and fan speed)

| megamix112 a răspuns:

Cauta placa de baza pe net si vezi la ea procesoarele suportate.Am aruncat o privire acum la ea si vad ca suporta procesoare dual core, dar nu mai mari.Este o placa slaba insa, iar una noua, care suporta 8gb ram si procesoare Intel hd, i3, i5, i7 nu e mai mult de 4 milioane.Bafta!