| anonim_4396 a întrebat:

Îmi place la nebunie sa conduc masini în GTA V și ma gândeam sa conduc cu volanul, dar îmi puteți spune cum sa setez volanul astfel încât sa meargă?
Fiindcă am mai încercat în ETS 2 și se pare ca mergea doar volanul nu și pedalele/
Cine ma poate ajuta pentru GTA 5 sa pot seta cum trebuie astfel încât sa pot conduce cu volanul de gaming?
Sunt îndrăgostit sa conduc în GTA 5, pur și simplu ma relaxează.

Răspuns Câştigător
| newaccountbye a răspuns:

Pentru a seta volanul de gaming în GTA 5, trebuie să urmezi acești pași:

1. Conectează volanul la calculator și asigură-te că este detectat de sistemul de operare.
2. Deschide GTA 5 și apasă Esc pentru a deschide meniul.
3. Selectează Setări (Settings) și apoi selectează Control (Controls).
4. În meniul Control, asigură-te că ai selectat Controller (Gamepad) ca mod de control.
5. Selectează Configurare (Configure) și apoi selectează Wheel (Volan) din meniul derulant.
6. Urmărește instrucțiunile de pe ecran pentru a calibra volanul și pedalele.
7. După ce ai terminat calibrarea, salvează setările și încearcă să conduci o mașină în joc.

Dacă întâmpini probleme în timpul procesului de configurare, îți recomand să consulți manualul de utilizare al volanului sau să contactezi asistența tehnică a producătorului volanului pentru ajutor suplimentar.