| SebbyHere a întrebat:

Imi puteti da exemple de niste jocuri care le pot juca la High-Very High-Ultra in 1080p pe acest PC:

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/904483/?use_ voucher=6WXBQPKQ

Vreau cat mai multe raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Antzzk a răspuns:

Watch Dogs(cred ca va mere doar la high, nu la max)
Crysis 3
Battlefield 4
Call of Duty - Ghosts
Far Cry 3
Dragon's Age 2
Murdered Soul Suspect
Sniper Elite 3
Rome Total War 2
Valiant Heart's(grafica nu e cine stie ce dar pun pariu ca o sa iti placa story-ul)
Fifa 14
Hitman Absolution
Dying Light
Thief
Wolfenstein: The New Order
Enemy Front
The Witcher 2
Might & Magic X: Legacy
Age of Wonders 3
Cam astea, dar uitete si tu aici, daca intelegi engleza si sunt cele care vor aparea si cateva din care ti-am zis:http://www.pcgamer.com/2014/01/04/the-best-pc-games-of-2014/12/

1 răspuns:
| RocKzZ a răspuns:

Salut. O sa iti mearga toate jocurile momentului pe High dar nu chiar cu 60 fps. In jur de 40-55 o sa ai. Pe medium quality cu siguranta nu o sa ai probleme. Cateva avantaje :
1. Ramii nu o sa ii schimbi in urmatorii ani, o sa iti mearga tot
2. Procesorul e de ultima generatie in Romania, deoarece la noi nu se vinde i7 doar daca iei direct PC-ul nu pe piese.
3. Pentru ca e pe piese iesi mai ieftin.

Dezavantaje :
1. Placa video costa mult prea mult pentru performanta aia. Eu zic sa incerci tot un GTX dar unul mai slabut ca cu ala nu o sa ai ce face. Dar daca iti permite bugetul o poti lua, cred ca costa asa mult din cauza ca vine si cu Watch Dogs, in fine.

Sfat : O sa se incalzeasca destul de repede placa video, eu zic sa iei si un cooler pe ea daca nu vrei sa o arzi in primele zile.

Cam atat. Deci in general e bun, dar costa prea mult ( pentru mine ). La jocuri nu te ingrijora ca merge tot cel putin pe Medium. Funda? happy