| timioros a întrebat:

In minecraft cum pot sa ademenesc animale? Ca vreau sa le pun in custi sa-mi dea de mancare etc.

Răspuns Câştigător
| SnowBal a răspuns:

Cu mancare de exemplu, la gaina cu grau dala wheat sau ce o fi, la oceloti cu pesti, porci la fel cu grau si la fel si cu vacile si oile

2 răspunsuri:
| qpAleee a răspuns:

Iti pot spune mult mai mult.
Cum sa dresezi un cal:
Dai mar de aur apoi urcate pe el pana vezi inimioare.
Cum sa dresezi o pisica:
Bea licoare de incetineala apoi dai spawn ocelot. Ia un peste crud si miscate foarte lent.Cand vine usor spre tine dai clic dreapta pe ea apoi se transforma in pisica.
Cum sa dresezi un caine:
Dai spawn lup.Ia un os din inventar si da clic dreapta pe el apoi o sa aipa o zgarda rosie.
Sper ca te-am ajutat happy

| Serban_Andrei_1992_RXKb a răspuns:

Cum poti face un spawner de cai fara daca sunt owner pe un server?