| Asasin666 a întrebat:

In monopoly daca cumpar o proprietate de o culare, alt jucator poate cumpara o proprietate care are acceasi culoare ca a mea?

Răspuns Câştigător
| Lukasssz a răspuns:

Da poate cumpăra proprietăți din același grup de culori în Monopoly, chiar dacă tu deți deja o proprietate din acel grup de culori.

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Da, are voie.

| LordCristobal a răspuns:

Da,poate cumpara.Ideea este daca tu ai toate proprietatile culorii respective pot sa iti face vile si hoteluri si sa castigi bani mai multi de pe urma jucatorilor care nimeresc pe proprietatile tale.

| ILoveBlackCats a răspuns:

Da. Oare jocurile de Monopoly nu mai vin la pachet cu regulament? Asa era pe vremea mea.