| MirceaGeler a întrebat:

Joc League Of Legends(LOL), si am auzit defoarte multe ori termenul,, a farma".Habar nu am in inseamna...Daca se poate, va rog sa-mi definiti acest termen si cum se face. Funda!

Răspuns Câştigător
| BlueEBirdD a răspuns:

Buna! " a farma " in League of Legends inseamna a omori/a distruge minioni pentru a face bani! Sper ca am fost de ajutor! O zi buna!

1 răspuns:
| LogicAnalogicExpert a răspuns:

A farma are 2 sensuri
Primul este in early game cand trebuie sa ai farm cel putin cat al inamicului dupa laneul tau ( daca nu, el o sa se feedeze foarte repede 20farm=1kill)
Si al doilea este in lategame cand mai ai 2-3 iteme sa faci full build si trebuie sa omori mobi din jungla sau minioni cat mai repede.
(funda?)