| giuglea a întrebat:

Jocurile normale merg pe iMac? si daca da care? vreau sa stiu fiidca de abia l-am primit cadou si eu is cu jocurilehappy

Vreau sa stiu daca merg jocurile ca pe un pc normal sau nu si daca nu atunci raman valabile intrebarile de mai sus

1 răspuns:
| DaNNzU a răspuns:

Nu merg jocurile de pe calculator pe iMac. Exista un "format" de jocuri special pentru iMac. E ca si cum ai rula un.exe pe un android la care se foloseste.apk sau invers.