| mm2778 a întrebat:

La metin2 ro cum fac altii de au iteme +9? care e secretul? stiim foarte bine ca fieraru mai nou esueaza de la +3... funda

Răspuns Câştigător
| xXxAggReSSiVeEmOxXx a răspuns:

Cred ca ai nevoie de pergament binecuvantat.Cu el iti scade foarte mult sansa de a ti se sparge armura, sabia clopotul vesmantul sau evantaiul.Pe metin2 ro mai rar ti se sparg armuri.

129 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi eu cred ca le-au dat GM sau cu bless

| Nicusor_3954 a răspuns (pentru anonim_4396):

GM anunta mereu:
Echipa metin... nu da la nimeni itm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kingu e +9 imediat nu poti sa pui + la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maaan au cont de lvl mai mare si le fac ei!laughing) asa ca nu te mai chinui cu raspunsuri:-P

| SempreBoss a răspuns (pentru anonim_4396):

Bv spune-le si tu eu cu lv de 85 dau 10 si esueaza 2 3 le duc pana la 6 apoi cumpar pergamente pietre etc ..asa cred ca se face happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba astia care au zis ca nu exista king mai mare ca si king2 sa intre pe mondialmt2 unde is 7 kinguri si de la king 3 in sus sunt pana la +19 asa ca ciocu mic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai multe variante :1.fieraru de breasla 2.bless(pergament binecuvantat) 3. D. T(turnul demonilor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu eu un secret: te duci la batranica si dai unde scrie 'am auzit ca sunteti clar vazatoare" si ea iti spune daca ai noroc sau nu daca ai te duci la fierar pui itemu pe el dai ok si te uiti la fierar daca se sterge de sudoare odata e sansa de 90% daca ai noroc in ziua aia daca se sterge de douo ori e de 50% si daca se sterge de trei ori e de 30%, mie unu mi-a mers sper sa va mearga si vouo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba. ascultati. Ca nu stiti nimic la pergament cand faci plus la ceva nu trebuie sa fa map 1 sau 2 mai bine va duceti undeva la orki sa dati la plus dadi de 3 ori nu apoi da si merge sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va spun eu fieraru e un nesimtit mia esuat ribu la +8 care avea anti war +3 si m 7 dar mi-a reusit fmsu la +9

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Man depinde si de noroc dar cel mai bine e sa mergi la fierarul breslei eu am fost cu un fms+5 si l-am facut +8 ce e dreptam dat 1, 2 kk dar a meritatbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vezi atata prostie te crucesti frate nu mai aiuriti atat fiecare item are o sansa la fierar de exemplu pana la +3 e 100% la +4 e 90. la +5 80 si tot asa... Puteti cumpara de pe site diferite chesti care impreuna cu bless va da o sansa mai mare de reusita... fieraru de breasla da o sansa mai mare cu 10% in rest nu-i nimic de zis noroc si atat vin itemele +9

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esueaza itemele si de la +1 mai noucrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e chiar adevarat.
Icel mai repede iti poti face un item la + 9 fara sa ceara obiecte cum faci asta faci dt problema e la dt ca trebuie sa ai lvl 40 minim sa intri... asta-i alta problema daca ai ob neceseare intri pe 2 conturi odata si dai 2 plusuri pe primul cont apoi il dai prin negociaza pe celallalt ocnt si tot asa pana la + 9

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba nimeni nu stie numai mincuni va spun eu secretu da am uitat happy
tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba aia care spun ca king-ul nu merge dat la + vedeti ca pe unele private merge... ex metin2. united... aaa si ala cu GM(game moderator) vezi ca nu asta inseamna gm e game mastertongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai pe fioeara si dai anulare de trei ori si pe urma dai da si nu o0 sati mai esueze dar mai iti trebuie si bulan mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eo prostie aia cu(atunci cand se freaca fieraru da sudoare) laughing eu cred ca e mai bine cu metal magik

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu exista king pe ro(cica o sa se bage in curand). Ca sa ai sanse mi mari la fierar, mai bine omoara mobi ca sa-ti cada iteme pentru respectiva arma sau armura sau altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happysava spun ceva cum sa nu va esueze cand ye fieraru cu mana sus dai acepta si bagi itemele in pantaloni si iy faci inimioare si mai satai nit cu el si dup dai aceptatongue mesgeeee!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala cu king la 50kk laughing))) rolling on the floor))))) kingu se face din otel+9 si otelul +9 se da cu 900-999kk ala se da pe 2 otele +9 frate doamnee...si pe ro inca nu a facut nimeni king

| QuestionTags a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca applyww are king1 castigat la pvp!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pff esti laughing atata nu stii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista mai multe moduri de a face +:
1. Du-te pe un ch care nu este aglomerat
2. Sa nu te duci la fieraru de breasla pentru ca e si scump si esueaza mai des ( secure uriasa la +9, mortala +8 etc...) deci la fieraru din oras
3. Arunci de 3 ori itemul pe jos ( nu fa asta pe ch1 ca poate il culege cineva de pe joc) si il pui pe fierar si dai ok
4. Astepti pana se scarpina de 3 ori cumsecutiv cu ciocanul si dai ok
5. Cumperi un talosman norocos de la batrana
6. Foloseste pergamentul binecuvantarii sau piatra fierarului

| S0nofS4tana a răspuns:

Am auzit ca s-a spus mai sus de DT, ei bine in Dt niciodata n-o sa-ti esueze vreo arma.

| S0nofS4tana a răspuns:

Si inca ceva, trucuri nu prea exista, daca ai sub level 40 te poti duce la un fierar de breasla, ori la cel din map2, ori daca nu, faci pergamente sau blessuri.

| Tokha a răspuns:

Eu am descoperit un secret. te duci la fierar si inainte sa pui arma la el faci chestia aia cu inimile deasupra ta. apoi dai arma fierarului.La mine a mers.euam avut iteme +12

| butoialexandru a răspuns (pentru Tokha):

Gata ca sa se stie oficial ia minte ca cica iteme +12 laughing

| Иαяʋтσ a răspuns (pentru Tokha):

Iteme +12rolling on the floorpe ro?rolling on the floorrolling on the floor

| catalin231 a răspuns (pentru Tokha):

Pe ce ma? Pe magic sau cum se mai cheama ala cu itm +20. +nu stiu cat? Eu zic ca el vb de ro. tongue

| Andradaaaaa a răspuns:

Eu stiu
folosesc cuferele clar de luna
daca dai click dreapta pe ele iti pica ceva
si poate sati pice un pergament care nu se poate pune la magazin si nici la negot si nici sal arunci pe jos iar el poate face un plus la ceva fara ca a acea arma sau armura sa esueze. dar pica greu la cufere pergamentu ala. Funda?

| sebastian1999 a răspuns:

Da de multe ori nu si apoi dai da

| VenomV a răspuns:

Ba,vreti sa vedeti kinguri+?
Intrati pr Metin2United si o sa vedeti kinguri+0.Nu mai vorbiti ca fraierii.Doar pentru ca nu ai vazut nu inseamna k nu exista, Apropo, piatra mare si neagra se numeste Metal Magic!

| Swear a răspuns:

Deci... chestia cu fieraru` te sfatuiesc sa strangi bani pentru blessuri ( pergament binecuvantat ) sau metal magic. Itemele se pot face max +19 dar pe unele servere ( www.mondialmt2.com ). Kingul se face din otel +9 la tyrax apoi pe unele servere din king 1 se face king 2, din king 2 se face king 3 pana la king 6 ( cum este si pe serverul dat de mine mai sus ). add daca aveti nelamurir cu privire la orice legat de metin 2 : ady_mistero2000@yahoo.com. Bye...

| EuCosti a răspuns:

Mie m-ia esuat fms +9 la fieraru breslei si am dat 950k si avea pm 44% pc 20% si dgeaba numai cu piatra fierarului nu esueaza cu pergamentu m-ia esuat sol solzi +9