| kitzulea a întrebat:

Mi-am cumparat aparat foto profesional si as dori o programa ce functioneaza cu ceva efecte ...MS

1 răspuns:
| Alyceee a răspuns:

Aparatele foto profesionale ar trebui sa fie folosite de persoane care au cunostinte in fotografie. Tu, din pacate, nu prea stii ce ceri. Aparatele foto profesionale au acele "efecte" care tin de lumina, distanta focala, umbre, etc. Cauta pe net despre aparatul tau foto ce functii are si apoi cauta fiecare functie in parte si vezi ce inseamna. De exemplu, functia "macro" o folosesti atunci cand vrei sa pozezi ceva foarte aproape, punandu-se accentul, in general, pe ceea ce este exact in fata lentilei. Restul din poza va fi usor dat cu "blur". Exista mai multe functii dintr-astea care-ti pun in valoare pozele, ideea e sa citesti tu despre fiecare ce si cum happy. Sper ca ti-am fost de ajutor!