| TrollHeart a întrebat:

Mi-am instalat windows xp, si mi-am bagat.net framework cea mai noua versiune, directx 9. c ( doar atat imi merge mie), si ceva cu CC+ 2008 redistributable. Si cand pornesc League Of Legends imi da : This aplication failed to start because the configuration is incorrect. L-am reinstallat si tot nu merge. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Teo0stuff a răspuns:

Pai unele jocuri online nu merg pentru xp, am patit si eu cu s4league, de pe site-ul oficial nu se downloada, am descarcat de pe alt site si mi-o mers! Incearca si tu sa downloadezi de pe alt site! Succes!

| TrollHeart explică:

Indiferent, am facut ce ai zis tu, dar nu merge... am instalat si c++ 2010 dar fara efect...