| pro a întrebat:

Mi-am reinstalat windowsu de curand si am constatat ca nu pot sa fac conexiunea la net din cauza placii de retea....pai data trecuta cand l-am reinstalat nu am avut nevoie de driveru acesta (mentionez ca nu l-am reinstalat dupa acelasi cd) si acum chiar nu stiu ce sa fac....am luat driver genius professional ca sa mi le gaseasca singur dar intrebarea e : Daca eu nu am net poate programu acesta sa imi gaseasca si sa descarce toate driverele de care am nevoie?(inclusiv driveru pentru placa de retea)

1 răspuns:
| tteo92 a răspuns:

Nu,nu poate sa ti-l gaseasca, programele de genu' "scanare drivere" necesita conexiunea la internet ca sa le poate descarca.
Ai putea sa iti instalezi placa de retea din windows direct, fara niciun program, dar e un pic mai complicat.
Intrebarea e: in timpu' instalarii windows-ului, ai avut cablu' de la internet bagat in placa de retea?