| DariusEusebiu a întrebat:

Ok deci vreau sa îmi cumpar un calculator numai că nu prea mă pricep la calculatoare așa ca as vrea sa mă ajutați și vreau că un joc sa ruleze pe PC asta jocul "League of Legends" dacă îl stiti acum sa va scriu componentele și ce are calculatorul găsit.

PROCESOR: Intel Core i3 ( 2nd Generation 2120 ) - 3.30 GHz
MEMORIE RAM: 4 GB DDR3
HDD : 1.5 TB
PLACA VIDEO : Intel HD Graphics 2000 - 1696 MB ( 64 MB dedicati + 1632 MB shared )
SLOTURI: 1 x mini PCIe, 1 x MXM
PLACA DE SUNET: OnBoard
PORTURI: 10 x USB 2.0, 1 x VGA, 1 x Display Port, 1 x Ethernet (RJ-45), 1 x PS/2 keyboard, 1 x PS/2 mouse, 1 x microphone / headphone jack, 1 x line in, 1 x line out
SISTEM DE OPERARE: Windows 7 - proaspat instalat cu toate update-urile )
ACCESORII: Alimentator compatibil

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Din cate vad, cel mai probabil, sh vrei sa-l iei. La ce bani ai gasit? Si in cate fps si pe ce setari vrei sa mearga lol?

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Nu merge lol pe PC-ul asta, spune un buget si ce vrei sa te mai joci in afara de lol si iti punem noi o configuratie.