| Zangetsu a răspuns:

Ar merge sa pui o placa de baza mai ieftina cum ar fi asta: http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/gigabyte/ga-b75-d3v/
si ti-ar trebui o placa video dedicata deoarece acel procesor nu are grafica integrata.

daca nu ai deja o placa video dedicata atunci cumpara asa: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/649810/

| KodrutZ a răspuns:

Doar 4 GB ram 1333 cind iti iei Ivy cu suport pentru 1600? Super fail. Chiar ai nevoie de quad? Mai bine iei frumos un i3 3220, o placa de baza cu B75 si bagi diferenta intr-o placa video ca lumea si eventual mai pui un pic pina la un SSD.

| alynutzu20 a răspuns:

Interesanthappy
Dar acelea-si produse le gasesti la pret mai mic.

| gmxromania78 a răspuns:

Salut!
Ai facut o alegere foarte buna a componentelor! Dar sa nu uiti placa video, recomand un HD 7750 de la Shappire.

| dudu13 a răspuns:

E interesant..totusi, iti recomand sa-ti cumperi de pe mediadot. S-ar putea sa gasesti produsele la preturi mai mici.

| ALEXTOPOLOVENI explică:

@Am placa video destul de buna.
@Kodrutz Eu mai a 4 gb de ram, si am si placa video, ma interesau aceste piese.