| graffffffityyyyyy a întrebat:

Pe minecraft cum pot sa sparg sau cu ce sparg piatra rosie diamantele lingourile de fier si de aur etc.

Răspuns Câştigător
| Elizeee a răspuns:

Buna! Diamantele trebuie sparte doar cu un tarnacop de fier, altfel nu iti da nimic.Fierul trebuie spart cu un tarnacop de piatra.Aurul trebuie spart cu un tarnacop de piatra sau de fier.Carbunele pot fi sparte cu orice fel de tarnacop, iar bucata de piatra cu bucati de lapislazuli in ea trebuie sparta cu tarnacopul de piatra. Piatra rosie nu stiu cu ce trebuie sa o spargi. Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| NeinfricatulRa a răspuns:

Piatra rosie cu tarnacop de fier