| LifecycleX a întrebat:

Pe un laptop cu procesor amd quad core 1.55 ghz, placa video dedicata amd de 1gb, si 4gb ram cum ar rula Minecraft? Adica cu cate fps in mod full screen, cu optifine?

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Placa video dedicata ce model este?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| LifecycleX explică (pentru neluL):

AMD Radeon HD 8670M 1GB

| neluL a răspuns (pentru LifecycleX):

O să ai ntre 45 - 60 FPS in Minecraft la 720px.
CCleaner este un program foarte eficient și ușor de folosit care curăță și optimizează PC-ul (sistemul de operare) pentru a asigura cea mai bună performanță.

| raMLesS a răspuns:

Salut te poţi uita aici ce programe să foloseşti pentru a optimiza/curăţa/mării puterea de procesare a pc-ului.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=LYdakmQaTvg

Sper că ţi-am fost de ajutor, pace.

| alii98 a răspuns:

Ar rula in vreo 70 de fps cred, eu pe un laptop cu 2 gb ram, procesor Intel dual core de 2.40 si placa video 1 gb imi merge de abia cu 40 de fps dar nu stiu de ce dar tie ar trebui sa iti mearga macar cu 40 de fps

| LeParrain a răspuns:

60fps constant fara drop asta e sigur.
Trebuie sa iti faci update la driverul video de pe situl official de la ATI.(Prima data dezinstaleaza tot ce gasesti de la ATI din Control Panel, restarteaza PC si instaleaza driverul nou)
Descarca si CCleaner si dai un scan, uitate pe youtube cum functioneaza CCleaner si
FUNDA? big grin

| LifecycleX explică (pentru LeParrain):

Cccleaner la ce ajuta?