| nicusor123 a întrebat:

Pentru cei care joaca minecraft...cu ce trebuie sa sparg piatra aceea care o vezi peste tot? am folosit tarnacopul de lemn dar nu imi da voie sa fac cuptor cu piatra aia.desi pare mai diferita decat cea de facut cuptor.cu ce ar trebi sa sparg piatra ca sa fie buna de cuptor?

2 răspunsuri:
| GunDealer a răspuns:

Foloseste un tarnacop de aur sau diamant.dac vrei minecraft multiplayer gratuit du-te la linkul http://www.minecraft-romania.com/ apasa pe descarca apoi pe minecraft si urmeaza tutorialulvideo al lui mafios_x

| Styles_Bogdan_1994 a răspuns:

Nu inteleg, nimic din ce ai scris.
Faci un cuptor cu 8 pietruiala (cobble ), il pui in masa de lucru care o faci cu 4 scanduri.