| Mariuss32 a întrebat:

Pot să îmi fac cont premium pe Minecraft? Dacă da, cum? Și la ce ajută acest cont?

3 răspunsuri:
| dragosnila233 a răspuns:

Da, poţi! Pe site-ul www.Minecraft.net.

Contul ajută la schimbarea skin-ului, în care o să vadă toată lumea ce ai pe tine(când vrei şi unde vrei), poţi intra pe servere de CALITATE precum mc.hypixel.com sau eu.mineplex.com etc şi ai posibilitatea sa îţi cumpără o Capă!

Păi că să-ţi faci cont, te duci pe link-ul dat, apeşi pe butonul "Get Minecraft", îţi creezi un cont Mojang, îţi pui numărul cardului de Credit (să aibă 90 de lei în el), completezi ce ai de completat şi Voila!

Sper că te-am ajutat! :)

P.S. Nu-ţi pune nici un E-MAIL la mişto!

| Mariuss32 explică (pentru dragosnila233):

Eu nu am Minecraft-ul cumpărat îl am descărcat de pe mineshaft.

| DustyFlash a răspuns:

Eu unul stiu cum ca nu poti sa-l cumperi momentan intra pe www.mineshaft.com sau cauta pe google mineshaft in caz de am scris gresit situl
Iti faci cont gratis pe ala si poti sa iti pui orice skin vrei dupa un tutorial de pe youtube (how to add a skin in mineshaft) apoi dai la download descarci mineshaftu (nu server) cauti la servere un server placut tie (te inregistrezi pe server asa /register parola parolaconfirmare).
Sper ca ti-am fost de ajutor