| AnonimRămân a întrebat:

Pot sa ma joc FIFA 2008, Minecraft, SAMP PE ACEST PC?

-Windows XP SP. 3

-AMD Athlanton(tm) 64 Procesor 3000+

-2.0 Ghz.

-992 MB PE RAM

-SiS Mirage Graphics ( SiS 761), Memory Size 32 MB, Adapter String :Mirage 1.

CE IMBUNATATIRI AS PUTEA FACE LA PC SI CAM CAT AR COSTA?

DAU FUNDA REPEDE!

3 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Ce n-ar face oamenii pentru o funda...doamne ce raspunsuri.
Nu iti vor merge acele jocuri din cauza placii video fiindca este integrata si este foarte slaba, am avut un pc cu sis mirage, 2gb ram si procesor dual core si san andreas mergea extrem de greu pe setari minime, minecraft nu mergea deloc, si daca incercam sa joc fifa sau pes se restarta pc-ul

| YoChriss a răspuns:

Salut! Cea mai urgenta imbunatatire care ar trebui sa o faci este Windows-ul. Trebuie sa iti pui un Windows 7 Ultimate pe 32 de biti, pentru ca Windows XP numai are suport din 8 aprilie 2014. Apoi poti sa mai adaugi 1gb RAM. Poti juca Fifa 2008, Minecraft (o versiune mai veche), si SAMP fara probleme. Funda?

| ShobyWTF a răspuns:

Da iti merg daca vrei sa joci alte jocuri iti va trebui un pc mai puternic, in schimb astea iti merg. Funda?