| BigBane a întrebat:

Procesor i3 3.4 inseamna procesor de 10.2? =) sau cat...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o logica de fier. Vezi sa nu rugineasca. Inseamna procesor de 3.4 GHz.

| BigBane explică (pentru anonim_4396):

Eu doar am intrebat... atunci de ce sunt asa scumpe procesoarele? Procesor Intel® CoreTM i3-4150, 3.5GHz, Haswell, 3MB, Socket 1150, Box (460 lei )? la pretul asta eu zic ca trebuie sa treaca de 4 GHz

| KodrutZ a răspuns (pentru BigBane):

Gigahertii inseamna absolut nimic scosi din context. Nu sint neaparat scumpe procesoarele, cit sintem noi rupti in cur. Daca vrei gigaherti, poti sa iti iei un Athlon de vreun an-doi cu maxim 200 RON si sa il duci la 4-4.5 GHz. Asta nu o sa insemne ca e mai rapid ca un i3, ci doar ca o sa te simti bine ca ai multi gigaherti...

| BigBane explică (pentru KodrutZ):

Intel(R) Pentimum(R) Dual CPU E2180 @ 2.00 GHz 2.00 GHz este un procesor de 4.00 GHz nu? Sunt un copil, bugetul meu maxim pe luna este de 60 lei. ce procesor imi recomandati pentru jocul http://warthunder.com/en/game/about as vrea sa fie la cerinte recomandate...
PS: am 2gb video si 4 gb ram

| KodrutZ a răspuns (pentru BigBane):

NU, E2180 la 2 GHz e un procesor cu doua nuclee, fiecare la 2 GHz. Tu daca fugi cu 20 km/h cu fiecare picior nu inseamna ca fugi cu 40 km/h... La warthunder buba mare e mai ales placa video nu procesorul. CE placa video ai? Faptul ca are 2 GB nu imi spune absolut nimic. Si a mea are 2 GB. Diferenta de performanta intre ele poate fi de la simplu la 10X.

| BigBane explică (pentru KodrutZ):

Placa video Sapphire AMD Radeon R7 240, 1024MB, GDDR5, 128bit, HDMI, DVI, VGA asta e placa video,
Te rog spune-mi daca pot folosi un procesor
AMD Sompron
SD02300IAA400
NAA9G 0809MAM
X4964133C80529
AMD 2005 AMD

sub el scrie "Procesor M2N7B-LA

(nu stiu de cati GHz este ) as putea sa il pun pe o placa de baza G31M S2L?

| anonim_4396 a răspuns (pentru BigBane):

Scuze... scrie Procesor M2N78-LA

| KodrutZ a răspuns (pentru BigBane):

Placa video e slaba. Nu te lega la cap cu procesoare din 1900 toamna... mai bine tine 2180-ul ala si vezi poate gasesti pe cineva sa ti-l forjeze. Un 2180 scoate lejer vreo 3 GHz.

| BigBane explică (pentru BigBane):

Scuze... scrie Procesor M2N78-LA.
Si de ce este procesor Dual core? stie ca are 2 nuclee...merge mai repede sau dc?

| BigBane explică (pentru KodrutZ):

Nu am placa aia video... am zis asa fiindca urmeaza sa o cumpar... daca stii tu o placa video de la 300 lei in jos pentru gaming te rog spune-mi care as putea sa o iau?

| KodrutZ a răspuns (pentru BigBane):

De banii astia iei ceva SH care inca face fata. De exemplu un HD 6770 sau similar.

| BigBane explică (pentru KodrutZ):

Imi poti da adresa ta de yahoo sa imi explici si acolo? Multumesc frumos