| BlackReaper20 a întrebat:

Recent mi-am facut un cont nou de steam.Am incercat sa intru pe market la CS:GO si imi dadea ceva de genu':
Your account must be proctectes by Steam guard.
M-am dus la Steam guard si imi scria : Protected by Steam Guard since...
De ce am problema aceasta?

Răspuns Câştigător
| Virgillius a răspuns:

Fa-ti autentificator mobil. Iei aplicatia steam pe telefon, te loghezi si asta e tot. E mai avantajos din mai multe puncte de vedere: Fara autentificator, daca vrei sa vinzi sau sa cumperi skin-uri pe CS GO trebuie sa stea 2 saptamani (Cred. 1 sau 2 saptamani oricum) la ei skin-ul respectiv. Si nu numai skin-uri ci orice. Vezi ca iti vor da un cod pe care recomand sa ti-l notezi in caz ca vrei sa scoti autentificatorul cand pierzi/schimbi telefonul.