| TednaDru a întrebat:

de 2 luni am dat din greseala click pe o reclama ca ma grabeam sa plec la facultate si de atunci tot imi apar reclamele acelea exasperante cu safefinder, saophases si mai nou una vaiafineco mi-a aparut in c/program data
am incercat cu de toate dar nu vor sa-mi dispara si vreau sa intreb daca este vreun program mai bun decat junk clean si adw sau malawarebites (am umblat si la setarile browserelor si tot degeaba) sau trebuie sa reinstalez windows-ul (am 7 x86 momentan instalat si tot pe acesta vreau sa-l instalez).
Desi eu as cam pastra windowsul neatins inca 2-3 luni pana sa-mi cumpar o placa video GT 610 de 1 GB RAM care nu stiu sigur daca o sa se potriveasca cu specificatiile mele: procesor core 2 duo 2, 4 GHz Intel E4600 si 2 GB RAM DDR3, 300 GB HDD
Momentan am o placa video nVIDIA quadro nvs 290 care a inceput sa palpaie cred uneori cand aprind calculatorul, se vad un fel de colturi peste icon-uri si la orice linii, chiar si la click dreapta big grin

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca si cu SpyHunt. Daca nu merge salveaza documentele, pozele, filmele si muzica pe DVD-uri. Nu pastra nimic ce este cu exe. Cumparati placa video noua si reinstaleaza Windowsul stergand toate partitiile.