| JoeJeck123 a întrebat:

Sal, TPU, care dintre procesoarele Intel Pentium G3258 si Intel Core I3 4170 e mai bun, rog seriozitate, multumesc!

4 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Acuma depinde foarte mult.Un i3 depaseste un Gxxx.
Daca ai o racire buna si o placa de baza care sa sustina un overclock bun, atunci G3258 e mai bun.Deobicei aceste procesoare le poti duce si la 5 Ghz fara sa fie probleme.

| vidii a răspuns:

G-ul este de fapt un i3 fara HyperThreading, sa zicem ..ca e 70% din i3, deci da.i3 e peste g3258, dar mai bine uita-te si la amd, ai amd fx 6300 care e mai bun decat i3-u' cu 30%, si este chiar mai ieftin

| Bodychip1979 a răspuns:

I3
nu conteaza bit conteaza noutatea si generatia
Funda?

| Anonim1289 a răspuns:

Intel Core i3 4170 parerea mea
!