| Edyshk2013 a întrebat:

Ce pc/laptop este mai bun?

Calculator, procesor 3, 46 ghz celeron d cpu, placa video nVIDIA geforce 7300 Se 256 mb, 512, b ram, win xp.

Laptop, procesor Intel celeron b820 1,7 ghz ( 2 cpus), plac avideo Intel hd graphics 718 mb, 2 gb ram dd3, win 7 ultimate

sCZ DE CATEGORIE

Vreau argumentari si motive. Daca laptopul este mai bun sa spune-ti de ce este mai bun ca pc-ul, daca pc-ul este mai bun

ca laptopul sa spune-ti de ce este mai bun ca laptopul

fUNDA

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai laptop-ul e mai bun teoretic.
Ai cpu dual-core, de generait noua(conteaza enorm generatia si mai putinu numarul de ghz).
La laptop ai de 4 ori mai mult ram.
Sistemul de oeprare de la laptop e mai nou(windows 7 e din 2009, iar xp din 2002-2003).
Cat despre placa video, e agala sau chiar usor mai buna pe laptop(depinde).

| HardCore7750 a răspuns:

Laptopul