| BuGaTy a întrebat:

Sal TPU deci am reinstalat windowsul la pc si acum nu mai imi arata conexiunile pe wirlees si imi arata prin fir adica prin local area conection si eu nu vreau cum sa fac sa imi arate iar wirleesul?

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

PC-ul tau are placa wireless? Daca da placa trebuie sa aiba si un CD de instalare. Daca nu merge cauta denumirea placii si spune-o aici. Te ajutam.

| BuGaTy explică (pentru Salontanul):

Da dar nu gasesc cdul offf sad

| Salontanul a răspuns (pentru BuGaTy):

Icearca asta: instaleaza "Adobe Flash Player" si apoi "Ma Config": http://www.ma-config.com/en
Apasa pe Start detection/Agent installation/Automatic Installation/. Va apare sa download-ezi fisierul MaConfig_Win.exe. Il download-ezi si apoi il instalezi. In acesta perioada nu inchizi pagina de internet. Dupa instalare dai iarasi "Start detection" si te uiti apoi in "My Drivers". Acolo vei vedea 3 categorii de drivere: verzi, cenusii si galbene. Cele galbene sunt neinstalate. Le instalezi. Cele verzi sunt mai noi. Daca vrei le instalezi, daca nu, nu. Cele gri nu le gaseste. Mai rar se intampla asta. Succes!

| BuGaTy explică (pentru Salontanul):

Da da stii care e problema si te rog sa imi raspunzi nu mere sa bag pe laptop netul prin fir nu stiu de ce... ca sa pot lua ce ai zis tu mai zis

| Salontanul a răspuns (pentru BuGaTy):

Cu asta nu te pot ajuta. Poate fi o defectiune de la providerul de net, poate fi o defectiune de la placa ta de retea, poate fi o lipsa de driver-e sau nu stii sa setezi conexiunea.

| BuGaTy explică (pentru Salontanul):

Da lipsa de driver.

| BuGaTy explică (pentru Salontanul):

Nu as putea sa iau driver de pe pc pe cd si sa il pun pe laptop dupa aia?

| Salontanul a răspuns (pentru BuGaTy):

Daca stii denumirea placii de Wi-Fi poti sa o faci. Daca nu, n-am ce-ti face!

| BuGaTy explică (pentru Salontanul):

Da stiu e pci ven_1814&dev_3290&subsys_18ec103c&rev_00 nu ai putea sa imi dai un link de unde sa il iau te rog

| BuGaTy explică (pentru Salontanul):

Iti dau funda

| Salontanul a răspuns (pentru BuGaTy):

Nu asta este denumirea. Cauta in Computer click dreapta-> Properties -> Device manager -> Network adapters.

| BuGaTy explică (pentru Salontanul):

Frate hai sa iti zic am gasit acel cd si imi scrie eror 31 driver not found dar eu in files il vad ca il am... ot nu inteleg...

| Salontanul a răspuns (pentru BuGaTy):

Imi pare rau dar fara denumire nu te pot ajuta.

| BuGaTy explică (pentru Salontanul):

Nu imi arata network adapters imi arata doar other devices