| tony2001 a întrebat:

Sal.TPU! eu joc metin2 ro. dar nu stiu cum sa fac banii e foarte greu am prieteni care pe zi pe lata fac fms +9 rib +9 dragon +9 mortala +9 si eu nu pot asa ceva. ajutati-ma pls daca doriti sa ma contacati pe metin2ro ma cheama Militehnicuz ( M i l i t e h n i c u z) fundita la cel mai bun raspund. a da am uitat sa va spun bat ca multi o sa-mi spuneti sa bat metine. Eu bat metine dar.nu pica de obicei nimic bun. Eu sunt Razboinic pe magia CORP dar. de cand ma joc metin mi-au picat 1 aura sabiei 0 iuses 0 vartej 2, 3, 4 incizii triple 2, 3, 4 izbitura.si nu am decat lvl 30 tigru +9 protectie +1 un bonus 5 sansa de absoarbere PM sau PV si Fms +5 paguba media 11 paguba competentei -3 pietre: anti ninja +4 si reintoarcerii +3 aste sunt pietrele de pe el cu cel mai mare noroc am pus reintoarcerii +3 ca am luato cu ninja +4 si gol am dat 3, 4kk 2 boabe zen 1 manual de imblnazit caii si 1 medalie de cal pentru fms +5 pm 11 pc -3 ninja +4 si gol si eu m-a bagat reintoarcerii dar cu cel mai mare noroc am pus piatra si am facut rost de fms cu cel mai amre noroc am cautat mult +4, 5, 6 pm peste 10 pietre +3 si am gasit unu cumva acum rup( bat) ninja foarte usor am batut unu cand aveam doar tigru +6 si fms el avea full armrua de 26+9 cutit ( pfn) de lvl 30 +9 si l-am batut cu un cont de lvl 41 arica varumio dar asta nu conteaza deci cine ma ajuta sa fac bani mai usor pe metin2 ro dar. fara Hack. Funditaaa

Răspuns Câştigător
| eXcisioN a răspuns:

Pai fii atent cum fac eu! Din pescuit ies foarte multi bani, mai ales daca folosesti fishbot (Hack care pescuieste singur), cu fishbotul daca il lasi deschis o zi intreaga faci vreo 10kk daca deschizi pestii si iti dau multe scoici. Scoicile le poti da cu 450k sa le vinzi sau poti sa dai direct pestii cu 15-20k buc. Altceva, mai sparg pietre si cand bat la salbatici sau oriunde iau toate itemele care pica si le vand la Negustoarea de Diverse ca din alea mai fac vreo 100k. Altceva nu stiu, sa faci fiecare misiune sau sa cumperi Cartea Misiunii, si dupa ce faci misiunea care ti-o da iti da o recompensa. Sper ca te-am ajutat, pentru mai multe detalii baga id meu: reexcision. O zi/seara buna!

42 răspunsuri:
| Fly2Sky a răspuns:

1.MAi intai Ce level ai?
2.pentru a face bani trebuie(am 2 metode):

1.Fa rost de fiere de urs fara + sau cu+.Asa faci10 fiere de urs.2x costa 100k(100.000 yang).

2.Castiga aura sabie o dai pe 1 kk(1.000.000 yang) (depinde pe server joci).Ea poate fii castigata la pietre de 15-30

| Fly2Sky a răspuns:

Ma uite un sfat la eventuri.La paste pic oua sau oua magice.Din oua magice pot iesii perle bani etc. ouale simple le vinde.Asta faci si la craciun castigi soseste, iar de acolo iti pot pic ss-uri perle etc. iar la ox iti pot pic obiecte f pretioase. cum ar fi blesuri perle etc bafta. fundita

| Fly2Sky a răspuns:

A da era sa uit. Fat-ti un shaman si da buff la astia mari sau pe un cont mare fraiereste-i pe astia mici sau creste-i pe bani sau itm pe are le poti vinde. Funda

| Rony56 a răspuns:

Uite cum fac eu, este o metoda care nu stiam si am aflat chiar azi cand cresteam la orci.
1. te teleportezi la orci(trebuie sa ai iteme foarte bune ca sa rezisti si trebuie sa ai lv 20-25 sau poate pana in 30)
2. bati orcii de la inceput ii bati pana pica pfn-uri (cam odata la 15-30 minute), ele pot pica +0+1+2.
3. te uiti la pagube si in functie de ele vinzi pfn-urile, sau le fac +9, eu a incercat metoda asta si am pfn+6 unu a esuat la +5, succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai repede ai face daca ai face cateva misiuni si la level 30 gasesti niste misiuni bune.

| ItsMyTime a răspuns:

Spargi metine lv tau si orice pica iei itemele slabele dai la magazin pietrele +0-1-2 le vinzi cu 20-30k celor care fac finisaje

daca ai iteme medi poti batecapitanul bestie pica ss si shiriken+ care e destul de scump

cumperi o unita si cateva rame si pescuiesti eufac cam 10kk pe zi si nu am hack

mineresti poate ti se pare ca se fac greu bani asa dar se fac chiar foarte bine

faci un contde lv 13-18 si bati brutalul o saiei cam 10-20 fmsuri pe zi

NU EXISTA NICI UN HACK DE BANI ASTIA ITI CER CONTUL SI DUPA IL GOLSEC

faci cateva conturi de lv 20 cu cutia ucenicului si bonusezi multe clopote si schimbi pana pica 12 inteligenta le dai cu 20kk bucata

farmezi imha cu un cont de13-19 si iei pentagoane+0 daca are vre unul imun nec sau 12 inteligenta ambele sunt la la fel de scumpe, sau poate pica arme de lv 30

mergi la v2 si culegi castile de21+5,scuturile de61+0,clopotele +4, si cand iesi dea acolo vinzi clopotele lamagazin castile ledai cu 100k bucata si 100k scuturile/ daca gasesti vultur +0 e 500k acela

sper ca te-am ajutat, bafta pa

| vladut91 a răspuns:

Amatori laughing mergi wa copilule cu uratu si colinda anul asta si cumparati un cont sa bati in v4 cat de cat greu si faci
arme de 70 le dai 1 kk la negustaore cuti de fier 2 kk
flori clopotel 200 8 kk flor ide piersic 200 3 kk
iti cad si iteme cu pv si de toate

| Cromwell a răspuns:

Vinzi tot ce ai si cumperi deocamdta 2 max 3 fms +0 e 1kk depiden de medie d epreferabul peste 20 si paoi le fcai+5\6 si le vinzi cu 5kk si tot asa si tt asa eu cu 3kk am ajuns in 3 zile la 26

| Anonim22341 a răspuns:

Uite, iti spun cum fac eu.In fiecare zi cand intru pe metin, stau 1h jumate la pescuit, apoi dechid toti pestii, iar daca am vreo skoica o vand, iar apoi merg la metine vreo 1-2 ore, iar apoi vand cc-urile si pietrele.Si asa ajung sa fac intr-o zi intre 1-6kk. Baftawinking

| LaGGeR1990 a răspuns:

Intra pe siteu asta se cauta GM:
http://metin2gameforgero.yolasite.com/
Poti fii unul dintre ei numa' sa te inregistrezi.

| cristian144 a răspuns:

Ami zice si mie cineva ce fac daca cand scriu numele si parola pe metin2 european si ami zice ca sunt gresite ce fac imi fac alt cont sau ce cine raspunde i dau funda

| cristian144 a răspuns:

E destul de bun nu prea bun doar bun

| aNNdr3y a răspuns:

Http://www.speedyshare.com/h6nnt/MultiHack-Banjo.rar

Ultimul multihack de pe piata cum vam obisnuit doar de la banjo.

merge super pe private. posibil sa nu va porneasca pe ro din cand in cand din cauza hackshieldului dar insistati si din a2a a3a incercare porneste. oricum se intampla rar sa nu o faca din prima.
Bft la hakuit.

| SamyRuben a răspuns:

Uite un hack de facut yang. Este online, deci nu va trebuie sa descarci nimica astfel nu vei primi nici un virus.
uite link-ul:
http://yanghack.webgarden.ro/

| B530Mihai a răspuns:

Foloseste un multihack, asa o sa ai fishbot, lvlbot, farmbot, etc. Daca ai nev de un hack care este functionabil acum pe RO da-mi add: du. mihai97@yahoo.com. Poate o sa te ajut.

| torent3 a răspuns:

Daca ai peste lvl 30 iti sugerez sa 1bati metine siti cad pietre iar apoi mergi prima camera in templu la minerit si fac 200 aur lacrima etc si la finisezi si la vinzi cu 300-500k bucata sau pescuiesti vreo cateva ore faci inventaru plin de pesti ii deschizi si skoici si perle cam asa am facut eu si am 17kk

| cocolino01 a răspuns:

Cadourimetin2.yolasite.com-POWER LEVELING, aniverseaza 5 ani de la infiintare! 3 lv moca! NU ratati ocazia pentru ca perioada este limitata!

| Secerica a răspuns:

Cel mai usor mod de a face bani pe metin2 ro DoAR TREBUIE SA SELECTEZI SERVERUL PE CARE JOCI. Recomand cu incredere http://monede-gratis-metin2ro.yolasite.com/? formI11PostFailed=true

| milandru a răspuns:

Lotteria metin2 http://surpryiza.yolasite.com/

| godinkyzz a răspuns:

Symplu Hack de yang

| Costea_Raul_1996 a răspuns:

Pasul 1 : Faci lv 30, iti iei un tarnacop, Faci multe minereuri
Pasul 2: Spargi metine si faci orice piatra +0/+1/2/
Pasul 3 : Mergi la altchimist, si fa din pietre si minereuri finisaje
Pasul 4 : Strange cateva finisaje si dupa fale shop cu 200-300 k bucata.

| IulianStefan a răspuns:

Deci ai lvl 41 du-te in padurea fantomelor si fa rost de perhamente binecuvatate cel mai ieftide 2kk

| danyy16 a răspuns:

Sal.
1.Pescuiesti fara hack
2. Faci multe dt pica yang si e si fierarul.
3. Spargi metine
4.Cumperi ceva ieftin si vinzi mai scump.

| Florin_Prodan_2000 a răspuns:

Cel mai nou hack de craciun

| AdeeAdelinnD a răspuns:

Fii atent ascultama pe mine eu am avut foarte multe conturi(farmer) de lvl 30, acum cum pica intre orele 18:00-20:00 Mount(sigiliu), du-te fa-ti lvl 35 si stai la metine de lvl 35 in intervalul ala o sa iti pice Sigiliu, dupa iti iei pe el viteza miscare sau viteza atac ce vrei tu, un rib/fms pgm cat de cat aceptabila 34+cu pietre+3+4(fatala,mob sau patrundere)dupa urmatorul pas e sa iti cumperi o manusa pentru dropat obiecte dupa site sau din padurea rosie cu un AMIC de lvl 90+, diferenta va fi extrem de mare, in doar 2 zile poti strange peste 10-15 aura sabiei, pietre+4 etc. acum depinde de indemanarea ta si de rabdarea pe care o ai, Succes! Sper ca ti-am fost de ajutor

| Treexen a răspuns:

Fa-ti set pentru farmat si farmeaza in mape de lvl-ul tau, depinde cat de bun esti, poti bate is monstri cu 20 de lvl-e mai mari daca ai itm bune. Daca nu te-am lamurit te poti uita la un ghid despre mt2

| xSkyLiNn3r a răspuns:

Pai... incearca sa faci un fms +9 / pfn +9 / rib +9 si celelalte iteme de level 30 incearca sa le pui paguba medie cat mai mare si poti sa faci peste 40-50kk pe ele. Alta metoda este pescuitul : pescuiesti la bibani si daca iti pica scoica, strangi multe scoici si le deschizi, poate, ai noroc si pica o perla alba, aia este 30-35kk perla poate si mai mult. Alta metoda este cea cu farmatul adica, cand faci level 35 te pui sa faci armatul apoi iti iei papusa zeitei sau ceva de genu aia care iti opreste de tot exp si farmezi map2 la metinele de 35 pana cand te pui pe picioare apoi incet incet te duci la metinele de 40, 45, 50, 55 etc. poti sa faci foarte multi bani mai ales ca la metine mai pica si iteme si poti sa iti fac 2 conturi, unul de farm si unul cu shopul. si pe contul cu shopul pana cand se vand alea tu faci alte iteme si tot asa. Eu odata in 30 min de farm am facut peste 50kk doar din vandut si farmat. Pentru un farmer eu iti recomand un sura arme pentru ca are teama care scade atacul inamic si armura vrajita care adauga corporal si aparare, in privinta cu war farmer nu prea e bun pentru ca nu are aparare multa, cand faci farmer sura iti sugerez ca atunci cand faci level 35 sa iti faci itemele pentru metinele de level mai mare. Eu am level 54 sunt farmer de performanta si stiu cum sa te ajut, Pentru metinele de 45 ai nevoie de : pv cat mai mare, 15 sageti, 15 sabie, val. atac, pe fms/arma sa ai 3 sau 2 pietre +4 cum ar fi : piatra pentru critica si o piatra pentru patrunzatoare, pe armura ar fi bine daca ai avea o armura +9 pe care poti sa pui 3 pietre, daca ai gasit si tot pune asa : piatra pentru corporal +4, piatra pentru evitarea sagetilor +4, si alta piatra +4 (nu le mai stiu numele). Pentru mai multe informatii sa imi raspunzi, eu te ajut cu cea mai mare placere.