| Anonimus9999 a întrebat:

Sal TPU, mi-am facut si eu un servar de MINECRAFT si da merge, se pot conecta playerii la el dar nu stiu cum sa il fac din creativ in surviver. Dau funda. big grin

Răspuns Câştigător
| xamix a răspuns:

Deci: 1. intri in filderul cu serverul, deschizi server.properties cu notepad si la gamemode scrii 1(creative) 0 (survival).
2.intri in minecraft apesi pe t si scrii: /gamemode(ti se schimba numai tie modul)
3. daca il ai facut bukkit si ti se deschide asa:http://i.imgur.com/GnPD8.png dai la settings la game mode alegi survival dupa dai save si restart la server.

4 răspunsuri:
| xamix a răspuns:

Scrii /gamemode

| Anonimus9999 explică (pentru xamix):

Mai amanuntit ter happy nu inteleg unde scriu asta si ce pun dupa mai amanuntit...

| PureHate a răspuns:

Nu inteleg intrebarea la ce te referi?

| Anonimus9999 explică:

Xamix pai zi si tu mai amanuntit ca nu inteleg tu doar atata ai zis "Scrii /gamemode" unde scriu asta si de scriu dupa gamemode?

| xamix a răspuns (pentru Anonimus9999):

Deci: 1. intri in filderul cu serverul, deschizi server.properties cu notepad si la gamemode scrii 1(creative) 0 (survival).
2.intri in minecraft apesi pe t si scrii: /gamemode(ti se schimba numai tie modul)
3. daca il ai facut bukkit si ti se deschide asa:http://i.imgur.com/GnPD8.png dai la settings la game mode alegi survival dupa dai save si restart la server.