| dorin1234 a întrebat:

Sall care are host la metin de la https://www.quality-host.ro/servere-metin2.html ca vr si eu sa imi fac un server la ei hostat si nu stiu daca merge si prin cartela reincarcabila! Merge donat si prin cod reincarcabil Orange?

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Cred ca te referi la Metoda de plata de la quality-host.
Aia se face prin:
-Plata prin Card
-Plata Prin SMS
-Transfer Bancar
-Moneybookers
-Plati cu Bitcoin (Este eficienta ca comisioanele sunt 0).
-paysfecard
-QIWI Romania

Eu am facut plata prin Bitcoin era mai eficienta atunci.
La plata prin SMS:
La efectuarea platii, vei fi redirectionat de pe site pe o pagina de plata de pe serverul quality-host, si vei fi indrumat sa trimiti prin SMS un anumit cuvant cheie catre un numar cu suprataxa.
Cuvantul cheie va identifica in mod unic site-ul pentru care efectueaza plata.

O data SMS-ul primit si plata confirmata de operatorul de telefonie, sistemul de plata va trimite o notificare instantanee de plata catre site-ul de pe care s-a initiat procesul si vei redirectionat catre o pagina stabilita de comerciant, in vederea pachetului comandat.
Mult Succes!