| PaineKiller a întrebat:

Sall...care poate sa imi spuna daca o placa video Intel(R) este una buna?
Am un Intel(R) G41 Express Chipse, jocurile imi merg greu si nu stiu daca e vina placi sau a procesorului

1 răspuns:
| CAMIOANIEEE a răspuns:

Amice din cate stiu sunt doar 2 marci care fabrica placi video:Ati Radeon si nVIDIA si 2 marci care fabrica procesoare:Intel si AMD(din cate stiu)asa ca nu exista o placa video Intel.
App jocurile merg greu de la procesor e cam slab(daca placa ta de baza suporta ia-ti un AMD sau un Intel core duo daca ai bani.