| stelistul97 a întrebat:

Sall.

-De caateva luni 2-3 luni mi-am achizitionat un laptop :

Acer Aspire E1-531 :

Procesor : Intel pentium dual core 2.2 Ghz

Placa video : Intel hd graphics

Ram : 4 ddr3

HDD:500 GB

Am widows 7.

Si imediat dupa ce l-am achizitionat mi-am descarcat fifa 12 si mergea perfect pe o rezolutie mare, dar de 2, 3 zile a inceput sa se sacadeze nu tare dar, ma enerveaza.

Care ar fi cauza?

Răspuns Câştigător
| anonimguy3 a răspuns:

Nu asculta ce a zis DEMark problema e ca ai crashuri(problem la rularea jocului) ori iti iei jocul de pe alt site ori cred ca e de la processor pentru 2.2 Ghz e cam putin pentru jocurile de acum.
Sper ca ti-am fost de folos.

| stelistul97 explică (pentru anonimguy3):

Dar mi-a mers perfect jocul, dar de 2, 3 zile a inceput sa se sacadeze putin.
Nu e de la procesor.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca in primele faze jocul a rulat OK, probabil a intervenit ceva legat de partea Software. In prima faza vezi ce s-a instalat recent pe Hard ( adica vreun update sau ceva care e recent in PC-ul tau, care are posibilitatea sa fi ingreunat intr-un anumit fel sistemul ). Poti incerca sa reinstalezi diver-ele. Poti incerca sa schimbi crack-ul la joc ( in caz ca jocul este piratat ). In ultima faza poti sa reinstalezi Windows-ul daca nu rezolvi cu ideile de mai sus ( dar nu se merita doar pentru. un joc sa refaci sistemul de op.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ehem, la CALDURA nu te gindesti?