| Pantea_Gabriela_1977 a întrebat:

Sall imi spuneti cum sa instalez minecraft imi tot arata asta Bad video card drivers!

Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers.

--- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 --------
Generated 11/26/14 5:44 PM

Minecraft: Minecraft Beta 1.7.2
OS: Windows XP (x86) version 5.1
Java: 1.8. 0_25, Oracle Corporation
VM: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Oracle Corporation
LWJGL: 2.9.0
[failed to get system properties (java.lang.RuntimeException: No OpenGL context found in the current thread.)]

org.lwjgl. LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay.java:244)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
at net.minecraft.client.Minecraft.a(SourceFile:294)
at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:716)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
--- END ERROR REPORT 108c96c ---------

va rog spunetii plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Instaleaza ultima versiune de driver a placii video.

1 răspuns:
| kijary a răspuns:

Fa-ti update la placa video, si vezi daca ai instalat Java