| Stefan_Dragos_1997 a întrebat:

Am o nelamurire!
As dori sa cumpar o placa video!
Intrebarea mea este: ce placa video sa cumpar pentru urmatoarele:-placa de baza "Veriton M420"
-procesor "AMD Athlon 64 x2 5400 B "
-memorie ram " 2GB "
-sursa "400W sau 500W "

As dori sa-mi explicati mai detaliat.
Multumesc!

Funda 100%

Răspuns Câştigător
| qq221133 a răspuns:

Nu-i asculta pe haterii astia :3 care n-au ce face cu blin-uri, si vin pe TPU, iti recomand un nVIDIA gt 730 e foarte bun si sincer nu e foarte costisitor iar dupa build imi dau seama ca nu ai mii de euro de spend-uit pe rahaturi, asa ca un 730-740 e grozav, in primul rand ca o sa ai un framerate constant de vreo 100 de frame-uri in counter pe mediu-high, si nu necesita nici alimentare separata, asa ca :) da-inainte, si nu o sa regreti!

Link-uri:
GT 730 - http://www.pcgarage.ro/......r3-64-bit/

GT 740 - http://www.pcgarage.ro/placi-video/asus/geforce-gt-740-oc-2gb-ddr5-128-bit/

Sper ca te-am ajutat :3!

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce ai tu acolo era misto in 2008. Din pacate, sintem in 2016. Nu merita sa bagi bani in ala.

| Mirel1994 a răspuns:

Recomandarea mea este sa il vinzi pe asta vechi, mai pui ceva bani si iti iei un sistem nou happy Nu merita sa mai investesti bani in asta, e prea vechi.

| Stefan_Dragos_1997 explică:

Astept si alte raspunsuri!

| Stefan_Dragos_1997 explică:

Scuzati-ma, din pacate nu este sursa de 400W sau 500W, este intre 240W-250W.
Va rog foarte mult, cat mai multe raspunsuri!
Pentru mai multe detalii: link placa de baza: http://i.ebayimg.com/00/s/MTAwM1gxMjU4/z/J88AAOSwpDdVFYRY/$_57.JPG