| asdasdqweqweqwrrqe a întrebat:

Am si eu o intrebare crying Azi mi-am luat un gamepad Gembird JPD - DualForce cu joystickuri analoage si totul parea OK pana l-am testat. Am instalat driver-ul, nu stiu ce, dar cand am intrat in joc... hopa... meniurile se misca fara ca eu sa ating de gamepad. Oare ce o fi? M-am uitat in manualul de instructiuni si acolo zicea sa intru un control >panelgame controllers(am windows >xp)si sa dau pe gamepadul instalat, sa il calibrez. Am dat pe el si cand ma uit la calibrare, ce sa vezi crying dintre cele doua axe (X/Y si Z/RZ), semnul + din interiorul celei cu X/Y tremura in stanga si in dreapta necontenit. In manual zice sa dau pe Default si dupa aceea pe Set, pentru a-si reveni la implicit. Am dat de vreo 10 ori si nimica. Terminat si nervos, am pus gamepadul deoparte, iar tremuratul a incetat. Am zis "wow, gata! s-a reparat!" dar cand l-am luat in mana, iar a inceput sa tremure crucea pe ecranul de calibrare. Astept un raspuns repede din partea voastra in legatura cu ce sa fac cu el ca daca nu maine il duc inapoi la magazin si ii spun fara suparare ca e stricat, dar totusi vreau sa fiu sigur de asta! este defect? trebuie sa iau altu?
Vreau sa mentionez faptul ca am reinstalat driverul de vreo 20 de ori, am rebootat PC-ul de vreo 10 ori si am schimbat mufa in toate cele 6 sloturi usb valabile la unitatea mea. Va rog ajutati-ma sunt disperat! crying

1 răspuns:
| IceTea a răspuns:

Exact problema asta o am si eu, eu m`am jucat mult timp cu gamepadu si nu am avut nicio problema, dupa un timp m`am plictisit de fifa si nu m`am mai jucat, iar o data eram plictisit si am zis hai sa dau un fifa, si BOM, exact ce ai si u la gamepad, nici eu nu stiu ce sa fac, un prieten a spus ca are un buton la gamepad si daca da pe el, se misca singur, dar eu nu am asa ceva. DECI, habar n`am ce sa fac! SCUZE!