| Adryan2016 a întrebat:

am si eu o intrebare :
Mi-am facut serverul meu de metin2 cu hamaci le-am dat prietenilor mei ip si nu merge am firewall dezactivat si celelalte metine dezactivate si nu merge dc? si ce trebuie sa fac sa mearga am ip static
funda + vot raspuns corect

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Trebuie sa ai servarul facut tot terminat.
2 Daca te poti conecta si tu la server fara sa apara vreo problema inseamna ca merge destul de bine servarul. Daca nu inseamna ca problema este ca nu ai setat ceva si trebuie sa o faci de la capat.

3 Trebuie sa ai activat portmapul dupa ce apare Time Out.

4 Trebuie ca playerii tai sau prietenii sa fie conectat la hamachi (sa fie mereu deschis ca sa poata juca).

5 Trebuie dezactivat urmatoarele:
Windows Firewall
Windows Defence

Antivirusul (EX:AVG) are incorporat Firewall si nu merge dezactivat, iar pentru acest lucru trebuie dezistalat ca sa poata conecta cineva la server.

Cum se dezactiveaza Windows Firewall si Defence de tot.
Start=Control Panel=Administrative Tools=Services
Si dai mai intai Stop si dupa aceea Disable si OK (gata s-a rezolvat).

6 Ca playeri sa poata conecta la tine tu trebuie neaparat sa ai o viteza de la 5-10mbps (si un net stabil fara pierderi de conexiune). Altfel nimeni nu se poate conecta la tine.

7 Nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns carea te-a ajutat! Mult Succes.