| anonim_4396 a întrebat:

asta este o intrebare pentru cei care joaca minecraft
Voi ce ziceti de faptul ca mojang e posibil sa vinda minecraft la Microsoft?

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Eu stiam de mult ca o sa il vanda...mereu jocurile bune sfarsesc aiurea...

| anonim_4396 explică (pentru OnuOnulică):

Joc bun e prea mult spus pentru un joc copy paste ca Minecraft. e leit cu un joc iesit in 2002 sau 2004, nici macar nu e idee originala, dar a avut noroc sa se vanda mult.

| OnuOnulică a răspuns (pentru anonim_4396):

A prins bine la gameri si asa a fost promovat in toata lumea.

| Copac13 a răspuns (pentru OnuOnulică):

Pai dac jocul e tere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deja a fost vandut. Cica Minecraft 2 va fi exclusiva pentru xbox one si posibil si 360

| YoChriss a răspuns:

Salut! Deja s-a vandut Minecraftul... Asa se intampla mereu: companiile mari gen Google si Microsoft cumpara companii mai mici care prind la public. De exemplu, Google a cumparat (sau va cumpara, nu stiu sigur) Twitch-ul (site-ul pe care oamenii fac streaming live). O zi buna!

| TaviOctavian a răspuns (pentru YoChriss):

Twitch-ul nu se va vinde, asta presupun ca e sigur. Iar Mojang, da, a vandut Minecraft la Microsoft big grin dar au facut cea mai mare prostie. mie unul nu imi convine tampenia facuta de MOJANG.