| bulbocea a întrebat:

care stie minecraft sa ma ajute? Sa spunem ca daca ma pied de casa mea mult si nu mai stiu sa ma intorc ce fac?, sau este comanda de teleportare inapoi la casa mea, care ma ajuta dau funda!

Răspuns Câştigător
| TiberiuFasole a răspuns:

Pe singleplayer:
Pai e rey's minimap daca nu o gasesti DELOC, sau ai putea cand esti in casa ta sa apesi F3 sa iei coordonatele si daca te pierzi /tp (coordonate), sau mai e un program:
MCEdit.

1 răspuns:
| gHro123 a răspuns:

Daca esti pe servere dai /sethome sau /sethome Home acolo unde este casa daca nu esti pe servere pui un pat in casa si te culci, apropo daca nu sti cum se pun comenzile ''/sethome'' si ''/sethome Home'' pai apesi pe tasta ''T'' si scrii aceasta comanda. Funda?