| liftulet a întrebat:

Cum imi fac si eu cont pe minecraft si cum fac sa imi mearga jocul?

1 răspuns:
| Rares_Botis_1980 a răspuns:

Te duci pe minecraft.net si platesti cu cardul' apoi o sa primesti un email cum ca ti-ai facut cont bla bla bla... Dupa, te duci iar pe minecraft.net te loghezi si o sa-ti apara in partea dreapta a ecranului "Play Minecraft" si o sa ai 2 optiuni: 1) sa joci in browser 2) sa il downloadezi. Dai pe downloadare si o sa-ti ai un.exe file cu care instalezi jocu'. Dupaia o sa ai un shortcut pe desktop, dai pe el, te loghezi iar si iti va intra in joc, te descurci tu dupa... Bafta si FUNDA! happy