| Generation22 a întrebat:

Sall TpU! Daca schimb placa de baza Socket 775 in Socket 1155 va trebuii sa schimb toate piesele ( placa video,procesoru, rami ) sau le pastrez pastea dupa placa Socket 775 si o sa le bag si pe placa noua?

1 răspuns:
| Kimokato a răspuns:

Tot ce trebuie schimbat este procesorul dar sa fie socket 1155, RAM-ul sa fie la fel ca cel cerut de noua placa de baza (ex. DDR4) si placa video doar daca are cunectori vechi (ex. Nvidia GeForce 2 MX sau Diamond Viper 330)